Ako sa nezblázniť pri dvojčatách – tipy na voľný čas pre maminy

Mladá mamička relaxuje pri káve

Hovorí sa, že ten, kto nazval materskú dovolenku „dovolenkou“ bol istotne muž. Ktovie. Takmer určite to však bol človek, ktorý nikdy nijakú materskú dovolenku neabsolvoval. A zaručene nie s dvojčatami.

Predstavy manželov, bezdetných kamarátok a niektorých svokier sú diametrálne odlišné od reality všedných dní matky dvojčiat. Okrem toho, že máte vyplnenú doslova každú minútu  a sami seba pravidelne presviedčate, že jedlo a spánok v skutočnosti nie sú až také dôležité, vaše dni, týždne a mesiace sa stali jedným veľkým kolotočom. Denne robíte rovnaké veci, stretávate sa s rovnakými ľuďmi a nákup v potravinách je vašou najväčšou spoločenskou udalosťou. Dajte si pauzu a vystúpte z kolotoča skôr, ako sa vám z toho všetkého definitívne zatočí hlava.

Zlatá hodinka 

Skutočne postačí len hodinka – dve týždenne, ktoré si vyhradíte iba pre seba. Snažte sa však, aby to bolo podľa možností pravidelne. Budete sa mať k čomu utiekať v najťažších chvíľach týždňa. Ďalšou podmienkou je stráviť tento čas v takej vzdialenosti od domova, aby ste nemali nijakú šancu počuť plač svojich detí. Nie, neľakajte sa, oni určite plakať nebudú. A ako tento drahocenný čas stráviť? Ponúkame vám pár tipov.

Posedenie v kaviarni

Pri tejto príležitosti si vyberajte priateľky, ktoré nie sú na materskej dovolenke. Nechcete sa predsa venovať rozhovoru o plienkach, príkrmoch a prebdených nociach. Strávte príjemný čas pri káve s kolegyňami z práce či s kamarátkami zo školských čias. Jednoducho s kýmkoľvek, kto vám poskytne na malú chvíľu možnosť byť v roli ženy a hovoriť o veciach, ktoré všetky ženy prirodzene zaujímajú. Vydýchnete si a načerpáte nové sily na ďalší týždeň „dovolenky“.

Šport

Hoci sa vám zdá, že v domácnosti meliete z posledného a ste na pokraji svojich fyzických síl, vyskúšajte to. Choďte plávať, cvičiť, bicyklovať alebo si len tak zabehať. Športová aktivita je najlepším zdrojom endorfínov, ktoré vaše telo prirodzene reštartujú. Okrem toho si prevetráte hlavu a na chvíľu zabudnete na všetky domáce starosti.

Relax

Každá žena má rada, keď sa o ňu starajú. Doprajte si masáž, zrelaxujte v saune alebo sa ponorte do šteklivých bubliniek vírivky.  Zatvorte oči a nechajte svoju myseľ len tak plávať. K ničomu sa nenúťte, relaxujte a nasávajte do seba energiu. Budete ju potrebovať.

Hodinka krásy

Spoločníkmi žien na materskej dovolenke sú spravidla tepláky a gumička do vlasov. Pohodlné domáce oblečenie a praktický účes však žiadnej žene na sexepíle nepridajú. Dobrým nápadom preto môže byť návšteva kaderníčky alebo kozmetičky. Nový strih, farba vlasov, svieži make-up alebo krásna manikúra iste rozžiari váš deň, vytrhne vás zo stereotypu a prospeje vášmu ženskému sebavedomiu.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *