Inšpirácia: Hravá detská izba, na ktorú sa bude dlho spomínať

Detské postele a skrine, ktoré sa vedia premeniť na domček? V takejto izbe sa zabavia súrodenci i jedináčik. Pozrite sa na vtipné triky, ako deťom vytvoriť to najkrajšie kráľovstvo. Inšpirácií pre detskú izbu totiž nikdy nie je dosť.

Hrací kútik plný inšpirácie

Detskej izby sa nebudete môcť nabažiť ani vy, keď ju vyšperkujete niekoľkými šikovnými kúskami. Odolajte ale nakupovaniu vecí, ktoré by ste chceli mať v detskej vy sami. Pri zariaďovaní sa sústreďte na to, čo baví vaše dieťa.

Kľudné dieťa poteší veľká tabuľa na kreslenie alebo plná knižnica. Čitateľský kútik mu vybavte sedacími vakmi, aj keď tým možno riskujete, že jeho detská posteľ zostane na ocot. V sedacom vaku sa totiž povaľuje najlepšie. A to aj rodičom – pohodlne sa doň zaborte a čítajte spolu.

Alebo máte malého neposedníka, ktorý stále potrebuje poskakovať, šplhať a liezť? Tak ho predsa nebudete nútiť sedieť v kúte! Radšej do izby pridajte kreatívne kúsky, ktoré mu umožnia vyšantiť sa.

„Zavesené lano, hojdacia sieť alebo dokonca aj lezecká stena – takéto prvky používajú dizajnéri do detských izieb. A deti podobné vychytávky absolútne zbožňujú,“ odporúča Marienka z vyhľadávača nábytku a dekorácií Favi.sk.

Detská posteľ a skriňa ako domček?

Deti nepotrebujú záplavu hračiek. Potrebujú predovšetkým priestor na tvorenie a vymýšľanie. Preto ich často nájdete pod stolom alebo v skrini.

„Severská inšpirácia sa dostala už aj do detských izieb. Veľmi moderné sú detské postele, ktoré svojou konštrukciou pripomínajú domček,“ radí Marienka z Favi.sk.

Jednoduchej posteli zo svetlého dreva svedčia detské dekorácie. Skvelo vyzerajú vlajočky alebo svetelné reťaze s balónikmi. Tie navyše slúžia ako svetielka, ktoré zaháňajú zlé nočné strašidlá.

Priestor na váľanie

Stavanie z lega, hry s autíčkami alebo prezliekanie bábik – to všetko sa najčastejšie odohráva na zemi. Zapojte preto do hry sedacie vaky. Dá sa na nich váľať, hrať sa alebo odpočívať.

Sedacie vaky sa vyrábajú v mnohých tvaroch. Na tom ale až tak nezáleží, hlavne sa zamerajte na motív. Ten sa musí malému obyvateľovi detskej páčiť najviac. Isto si zamiluje sedací vak, ktorý vyzerá ako psík, kvetinka alebo dokonca muffin.

Ak má vaše dieťa obľúbený animovaný film, popátrajte po sedacom vaku s týmto motívom. Pri hľadaní konkrétnej postavičky sa nespoliehajte len na jediný obchod. Nábytkové vyhľadávače vám ukážu, kde predávajú ten pravý vak na sedenie. Alebo kde ho majú práve zlacnený.

Chystáte sa dať do detskej izby vstavené skrine? Zabudujte do nich rovno aj posedenie. Vytvorí sa tak malý detský gauč. Záleží iba na fantázii vášho dieťaťa. Možno ho premení na tajomnú jaskyňu s drakom alebo na útulný domček.

Fotografie: © Favi.sk

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 4]
Užitočné značky:, ,
Komentáre
  1. 3 roky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *