Ako vybrať detský nábytok?

Každý rodič chce pre svoje to najlepšie a hlavne najkomfortnejšie  Vyberať detský nábytok je niekedy náročné hlavne pre tínedžerov, ktorí kladú rodičom vyššie nároky. Nábytok z kvalitného materiálu môže dieťa používať až do dospelosti, preto ho treba vyberať zodpovedne a poctivo.

Na začiatku si premyslite, aké farby v detskej izbe použijete. Detská izba by mala pôsobiť pokojne a hravo. Použite v nej pastelové odtiene modrej, zelenej, ružovej či žltej. Farby aplikujte nie len na steny a doplnky, ale aj na nábytok.

Čo sa týka nábytku, najväčšiu pozornosť venujte detskej posteli. Na nej bude dieťa tráviť veľa času a formovať tak svoju chrbticu. Vybrať si môžete klasickú detskú posteľ, poschodovú posteľ či posteľ s detskými a rozprávkovými vzormi. K posteli nezabudni zakúpiť kvalitný detský matrac, vďaka ktorému sa bude formovať detská chrbtica.

Základom je bohatý odkladací priestor

Detský nábytok má disponovať veľkým úložným priestorom, ktorý deti potrebujú na uloženie hračiek, doplnkov a oblečenia. Pokiaľ zariaďujete detskú izbu študentovi, nezabudnite na kvalitný písací stôl, pri ktorom sa bude dennodenne pripravovať do školy. Na drevko.sk si môžete vybrať farebné písacie stoly, jednoduché, elegantné alebo stoly v škandinávskom dizajne.

Dieťa potrebuje v detskej izbe šatníkovú skriňu, kde si môže v pohodlí poukladať svoje oblečenie. 1-dverové skrine, 2 či 3-dverové skrine si môžete vybrať v 13 farbách. Disponujú tyčou na zavesenie šiat, policami a zásuvkami s tichým zatváraním.

Regály a police sú dôležitou a obľúbenou súčasťou detskej izby. Dieťa si do regálu a na policu môže poukladať svoje knihy a hračky. Polička na stenu dodá detskej izbičke jednoduchosť a jemnosť. Pri bábätkách treba myslieť aj na ošetrenie, ktoré k tomu patrí. Nájdite si teda prebaľovací pult na komodu, alebo komodu s prebaľovacím pultom, ktorá uľahčí ošetrovanie bábätka a zároveň poskytne ďalší úložný priestor.

Pri bábätkách netreba zabúdať ani na kvalitnú detskú postieľku, v ktorej bude dieťa tráviť prvé 3 roky a formovať svoje telíčko. Vybrať si môžete klasické detské postieľky, multifunkčné detské postieľky, postieľky so zásuvkou alebo s kompletnou výbavou. Dôležitou súčasťou sú aj lôžkoviny, v ktorých bude dieťa každú noc snívať a sladko spinkať.

Detská izba je obľúbeným miestom pre všetky deti. Radi sa v nej hrávajú, tvoria a vymýšľajú nové bláznovstvá. Pred jej zariaďovaním sa deti opýtajte, čo by v nej chceli mať a aká je ich predstava. Spoločným rozhovorom prídete na nápady, o ktorých ste ani netušili.

Chcete vedieť viac? Inšpirujte sa v návode: Ako zariadiť detskú izbu?

Fotografia: © Freepik.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *