Ochranné pomôcky krát dva

Kvôli šíreniu korona vírusu je potrebné zabezpečiť deťom dostatok ochranných pomôcok na každý deň. Aby ste to iste zvládli na jednotku, máme pre vás jeden praktický tip. Ako sa teda postarať o to, aby deti mali všetko potrebné?

Opatrenia Covid-19

Už od začiatku školského roka platí pre deti druhého stupňa povinnosť nosiť rúško počas celého vyučovania. Od 15.10.2020 sa táto povinnosť rozšírila aj na deti prvého stupňa. Pre deti predškolského veku je nosenie rúška počas pobytu v škôlke odporúčané. Zabezpečiť, aby mali deti čisté rúška na každý deň, je však niekedy naozaj náročné. Okrem neustáleho prania bavlnených rúšok si to môžete uľahčiť aj nákupom jednorazových. Aby sa deti necítili nepríjemne vo vlhkom rúšku, naučte ich meniť si ho. Postačí po dvoch až troch hodinách. Takto zabezpečíte, že budú mať na tvári vždy suchú textíliu.

Zmyslom používania ochranných prostriedkov je chrániť pred nákazou seba a svoje okolie. Odborníci z radov lekárov tvrdia, že rúško pri rozhovore dvoch osôb poskytuje dostatočnú ochranu. Textília na ústach a nose zachytáva okrem vlhkosti aj prípadné baktérie a vírusy. Nie každé dieťa má v nosení rúška záľubu. Môžete im preto zaobstarať modely s veselými motívmi.

Ako používať ochranné prostriedky

Pred vírusom nás nechráni len rúško. Deťom môžete do školy zabaliť aj dezinfekčný gél na ruky. Aj keď je v každej škole dezinfekcia k dispozícii, zíde sa im napríklad, ak musia cestovať MHD. Väčšie deti sa radi po vyučovaní zastavia v obchode a niečo si so spolužiakmi kúpia. Dezinfekciu na ruky ich preto naučte používať pri každom jedle mimo domu.

A čo domácnosť?

Namieste je tiež zvýšená dezinfekcia domácnosti. Lekári odporúčajú dezinfikovať najmä dotykové plochy – kľučky na dverách, kuchynskú linku a podobne. Kľučky sa odporúča vyčistiť jeden až viackrát denne. Aj pri vstupe do nákupného centra je potrebné použiť dezinfekčný gél na ruky. Ak vám množstvo prípravkov na dezinfekciu rúk vadí, môžete namiesto toho používať jednorazové rukavice. Jednorazové rukavice využijete aj pri upratovaní domácnosti. V porovnaní s klasickými rukavicami na upratovanie oveľa lepšie priľnú k rukám, takže ich pri upratovaní ani nepocítite.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *