Tipy ako kupovať hračky pre dvojčatá

Detičky sa hrajú na kuchárov

Hra je prirodzená detská činnosť. Nielenže je ideálnym prostriedkom učenia a rozvoja motorických zručností, je tiež prirodzeným spôsobom komunikácie. Hračky deťom pomáhajú vyjadrovať to, čo by len ťažko vypovedali slovami. Stávajú sa tak prostriedkom vyjadrenia pocitov, ale aj nadväzovania vzťahov. Hovorí sa, že rodičia by mali so svojimi deťmi stráviť aspoň hodinu denne spoločnou hrou. Ako ale vybrať tie správne hračky pre dvojčatá? Prinášame vám niekoľko užitočných tipov.

Rovnaké alebo rôzne hračky?

Pri výbere hračiek pre dvojčatá sa rodičom spravidla vynára jedna základná otázka: kúpiť svojim deťom jednu spoločnú hračku, dve rovnaké alebo každému niečo iné? Ani jedna z týchto možností nie je nesprávna. Ako to už býva, každá má svoje výhody i nevýhody a ideálne je ich vhodne kombinovať.

Spoločné hračky

Okrem toho, že kúpou spoločnej hračky ušetríte rodinný rozpočet, podporíte u svojich detí kooperatívne správanie a schopnosť rozdeliť sa. Budú totiž nútené spoločnú hračku nejakým spôsobom zdieľať, prípadne sa dohodnúť, ako si ju budú striedať a požičiavať. V prípade drahších hračiek tak zabijete dve muchy jednou ranou. Deťom napríklad postačí spoločný detský domček, požičiavať si môžu odrážadlo alebo hovoriacu bábiku. Spoločenské hry a knižky tiež nemá zmysel kupovať dvojmo. Vhodnou voľbou v tomto prípade môžu byť aj hračky prioritne určené pre dvojčatá, napríklad obojstranné hojdačky, trojkolky pre dvojčatá alebo sánky s dvomi sedadlami.

Dve rovnaké hračky

Dve rovnaké hračky volia rodičia hlavne z dôvodu, aby medzi deťmi nedochádzalo ku škriepkam. Tento variant je vhodný najmä v situácii, ak kupujete drobnosti, po ktorých túžia obe vaše deti a vy im obom chcete urobiť radosť, napríklad menšie autíčka alebo bábiky. Dvojmo by ste mali kupovať aj hračky, ktoré sa z praktických dôvodov jednoducho nedajú požičiavať alebo striedať, napríklad plyšové hračky na spanie.

Každému inú hračku

Táto voľba predpokladá, že rodičia dokonale poznajú záujmy a túžby svojich detí. Hoci dvojčatá sú si v mnohom podobné, predsa je každé z nich jedinečné. Kúpou rozdielnych hračiek ich jedinečnosť zdôrazníte a podporíte u nich budovanie vlastnej identity. Prirodzene jednoduchšie to bude, ak máte chlapca a dievčatko. Vtedy aj deti obyčajne inklinujú k celkom odlišným hračkám. Dvaja chlapci však spravidla zbožňujú autíčka a dve dievčatká zas bábiky a kočíky. Vašou úlohou bude nájsť v každom z nich jedinečný talent alebo záujem a podporiť ho kúpou vhodnej hračky. Jedno dieťa napríklad môže dostať hasičské auto a to druhé vláčik. Ak sa trafíte do čierneho, závidieť si zaručene nebudú.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Užitočné značky:, , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *