Leto s deťmi – tipy na zaujímavé výlety

Rodinka s deťmi na letnom výlete

Zatvorené brány škôl, slnkom zaliate rána a bezstarostne sa vlečúce dni. Obdobie letných prázdnin je ako stvorené pre zábavu a nezabudnuteľné zážitky. Chcete aj vy stráviť príjemný čas so svojimi deťmi a vziať ich na miesta, o ktorých budú môcť nadšene rozprávať svojim spolužiakom? Prinášame vám niekoľko zaujímavých tipov.

Zábavné parky

Zábavné parky ponúkajú neopakovateľné zážitky pre malých i veľkých dobrodruhov. Máte radi triky? Navštívte Tricklandiu. Je to unikátna galéria vizuálnych ilúzií v Starom Smokovci. Dvojrozmerné kresby sú koncipované tak, že zobrazujú predmety akoby naozaj existovali. Nájdete tu obrátenú komnatu, 6 metrovú obriu knihu, reálie slovenských obcí a zámkov, odfotiť sa môžete s bosorkou alebo so žabím princom. Súčasťou je aj jedinečné zrkadlové kráľovstvo. Odhaľovanie vizuálnych trikov je zábavné pre deti i pre dospelých. Alebo sa túžite ponoriť do rozprávkového sveta? Atmosféru Dobšinského ľudových rozprávok ponúka netradičná dedinka Habakuky na Donovaloch. Tvoria ju čarovné domčeky, škrupinový zámok, ale aj amfiteáter alebo zaujímavý obchodný dom. Prekvapenia číhajú doslova na každom kroku.

Aquaparky

Okrem nekonečných toboganov, bazénov s morskou, termálnou i čírou vodou, vodných atrakcií a relaxačných zón prináša väčšina aquaparkov v lete niečo navyše pre malých i veľkých moreplavcov. Tatralandia sľubuje nekonečnú zábavu vo funparku, kde sa môžete spustiť z 8,5 m vysokej banskej veže priamo do bazéna alebo sa vydať na dobrodružnú jazdu motorovým vláčikom. V popradskom Aquacity zas prázdninujú šmolkovia a prinášajú malým návštevníkom množstvo rozprávkových zážitkov. Thermal park v Bešeňovej ponúka cestovanie svetom prostredníctvom svetovej kuchyne, národných tancov a pamiatok, živé žraloky alebo potápanie v pirátskej lodi. Samozrejmosťou vo všetkých aquaparkoch sú animačné programy pre deti i pre dospelých.

Zoologické záhrady

Ríša zvierat bude pre ľudí vždy čarovná. Domáce i exotické živočíchy máte doslova na dosah  v zoologických záhradách. Okrem toho, že návšteva ZOO je výbornou formou oddychu a rekreácie, pre deti je tiež skvelým spôsobom sprostredkovania vedomostí o zvieratách a budovania vzťahu k prírode. V  najznámejšej bojnickej ZOO môžete z bezprostrednej vzdialenosti vidieť viac ako 400 druhov zvierat. V zoologickej záhrade v Spišskej Novej Vsi si okrem zaujímavej fauny môžete vyskúšať trampolínové centrum alebo jazdu na koni.

Jaskyne

Slovenské jaskyne ponúkajú návštevníkom na obdiv nekonečné podzemné kráľovstvo siení, chodieb a dómov. Jedna z najčarovnejších ľadových jaskýň na svete, Dobšinská ľadová jaskyňa, sa nachádza priamo v srdci Slovenského raja. Z obrovského množstva ľadopádov, ľadových kvapľov a stĺpov budete iste uchvátení. Jedna z najkrajších jaskýň v Európe je návštevníkom sprístupnená v Demänovskej doline pod názvom Demänovská jaskyňa slobody. Vďaka svojej bohatej kvapľovej výzdobe a malým krasovým jazierkam je najnavštevovanejšou slovenskou jaskyňou.

Hrady a zámky

V čare slovenských hradov a zámkov sa vaši malý drobci premenia na nádherné princezné a udatných princov. K tým najromantickejším a najnavštevovanejším patrí nesporne Bojnický zámok, ktorý návštevníkom okrem denných prehliadok ponúka aj možnosť nočnej návštevy v sprievode duchova strašidiel. Pre nebojácnych určite jedinečný zážitok. Dominanta Trenčína strážiaca pradávne obchodné trasy tiež iste stojí za zhliadnutie. Trenčiansky hrad vás nadchne hrdo sa pýšiacimi vežami i nádherným palácom. V rámci prehliadkového okruhu môžete vidieť aj hladomorňu, studňu lásky či kasáreň z prvej polovice 16. storočia. Historické bohatstvo našej krajiny je naozaj úchvatné.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *