Jar s deťmi: tipy na voľný čas

Prvé jarné slnečné lúče napĺňajú deti i dospelých novou energiou. Využite ju a strávte spoločne so svojimi deťmi voľný čas čo najaktívnejšie.  Po ponurej zime to iste všetci potrebujete. Choďte von a nasávajte energiu života, ktorá je s jarou neoddeliteľne spätá. Využite voľné víkendy alebo obdobie jarných prázdnin pre seba a svoju rodinu. Máme pre vás niekoľko tipov.

Medzi zvieratká

Jar v ZOO je nádherná. Všetko ožíva, prebúdza sa a sála energiou. V prípade, že z rôznych dôvodov nie ste zástancami klasických ZOO alebo ich už máte s deťmi prechodené, stavte na zaujímavé alternatívy. Sú nimi napríklad kontaktné zoologické záhrady, kde máte možnosť zvieratká aj pohladkať, rôzne rodinné farmy alebo gazdovské dvory. Mnohé z nich ponúkajú možnosti zapojiť sa do života na hospodárstve alebo sa aspoň povoziť na poníkoch.

Jarná rybačka

Nemusíte byť majiteľom rybárskeho lístka ani vlastniť udicu, aby ste si s deťmi zašli na zábavnú rodinnú rybačku. Na Slovensku máme množstvo projektov, ktoré takéto služby návštevníkom poskytujú. Obyčajne ide o súkromné rybníky určené na športový rybolov alebo chytanie rýb a ich následný výkup. Skúsite si s deťmi uloviť večeru?

Rodinné hry

Rodinné hry v prírode sú obyčajne nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých členov. Máme na mysli rôzne druhy dobrodružných výprav, na ktorých musíte spoločne alebo v tímoch prekonávať prekážky a snažiť sa dosiahnuť ciele. Takúto hru si môžete vymyslieť pre deti sami alebo máte možnosť využiť ponuky rezortov, ktoré takéto projekty organizujú. Obyčajne ide o rôzne výpravy do prírody, boje o prežitie alebo pátracie akcie. Okrem toho, že si užijete množstvo zábavy, utužíte svoje rodinné vzťahy. Tak sú totiž tieto hry stavané.

Venčenie psíkov

Túžia vaše deti po domácom zvieratku, ale vy im ho z rôznych dôvodov nechcete alebo nemôžete zadovážiť? Využite prvé jarné lúče a doprajte im trochu rozptýlenia v spoločnosti štvornohých miláčikov. Útulky sú plné opustených zvierat vďačných za každú pozornosť či prechádzku. Strávte s deťmi čas na čerstvom vzduchu v kontakte so zvieratkami a súčasne sa zavďačte zvieratkám s ťažkou minulosťou. Odmenou vám budú jedinečné zážitky a príjemný pocit.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *