Na čo si dať pozor pri výbere detskej postieľky

Detská postieľkaDobré lôžko sa podieľa na správnom vývoji chrbtice, kvalitnom spánkupsychickej pohode dieťaťa. Prirodzene preto chcete pre svojho potomka vybrať to najlepšie. Ktoré to ale je? S pribúdajúcimi sviečkami na narodeninovej torte sa mení nielen výška, ale aj potreby vášho drobca. Prečítajte si 3 jednoduché tipy, na čo hlavne pamätať pri výbere postieľky pre vašu ratolesť.

  • Pri kúpe kolísky pamätajte aj na svoje zdravie

Bábätká zo začiatku spia 15 až 18 hodín. Tento čas sa postupne zmenšuje, ale spánok stále pkolíredstavuje významnú časť ich dňa. Preto sa v postieľke musia cítiť bezpečne a pohodlne. Obvykle natrafíte na kolísky pre bábätká o rozmeroch 60 x 120 cm alebo70 x 140 cm. Ak ho plánujete neskôr presunúť priamo do normálnej postele, vystačíte si s prvým typom.Zaberie vám menej miesta a vyspí sa v nej aj trojročný škôlkar.

Pamätajte aj na to, že vy ho do tej kolísky bude často vkladať a vyberať ho znej. Aby ste si nezničili chrbticu, vyberte si takú, ktorá má spúšťaciu bočnicu či polohovateľný matrac. Budete ju často presúvať po byte? Kúpte si kolísku na kolieskach, nech ju nemusíte stále nosiť v rukách.

  • Od šiestich rokov vlastná izba

Pre zdravý psychický vývoj dieťaťa a vytvorenie správnych návykov je dôležité, aby od približne šiestich rokov malo svoju detskú izbu. S tým súvisí aj vlastná posteľ. Ak máte malý byt, vytvorte školákovi aspoň kút, kde bude mať súkromie a pocit bezpečia. Máte dvojčatá či trojčatá a nezmestí sa vám do miestnosti toľko lôžok? Na eshope mt-nabytok.sk nájdete kreatívne poschodové detské postele, ktoré vám ušetria miesto.

  • Investujte do nadčasovosti

Tínedžer už lôžko v tvare pirátskej lode neocení tak, ako prváčik na základnej škole. Ak nechcete každých 5 rokov kupovať novú detskú posteľ, zvoľte radšej jednoduchší a nadčasovejší štýl. Oživiť sa stále dá farebnými obliečkami či inými dekoráciami v izbe.

V neposlednom rade nikdy nepodceňujte kúpu matracu. Je uholným kameňom zdravého spánku a vývoja. Bábätká ho potrebujú veľmi mäkký, väčšie deti už pokojne aj trošku pevnejší. Zadovážte svojmu pokladu kvalitný matrac – ušetríte peniaze za ortopédov, fyzioterapeutov a tabletky proti bolesti.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 4]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *