Šperk ako poznávacie znamenie

Narodili sa vám dva krásne uzlíky radosti. Maznáte sa s nimi, hráte sa s nimi, jednoducho sa neviete na nich vynadívať. Dva páry malinkých noštekov, štyri veľké guľaté očká, štyridsať drobných prstíkov. Sú jedna ako druhá, sú na nerozoznanie. Síce vy viete hneď spoľahlivo povedať, ktorá je Katka a ktorá je Janka, okolie to má o trochu ťažšie.

Čo tak im to nejakým spôsobom uľahčiť? Veď predsa len, keď nastúpia do školy a pani učiteľka bude chcieť jednu z nich vyvolať, rozoznať ktorá je ktorá pre ňu veru nebude hračka. Niektorí rodičia sa takúto situáciu rozhodnú riešiť inou farbou oblečenia pre každé dievčatko, no možno stačí niečo menšie, čím by sa rozoznávanie vašich princezien stalo jednoduchším. Efektívnym riešením môže byť kúpa šperku, ktorý sa stane pre každú jednu z nich špecifickým poznávacím znamením.

Farba drahokamu 

Ak ste sa rozhodli svojim dvom ratolestiam kúpiť šperk, skúste trošku porozmýšľať nad výberom farby kameňa, ktorý mu dominuje. Keďže chcete, aby vaša rodina, priatelia a známi nemali problém s rozoznávaním vašich dievčatiek, zvoľte kamene rozličnej farby. Aj keď princezné vyzerajú na nerozoznanie, určite majú charakterové črty špecifické pre každú jednu z nich. Každá farba má svoju vlastnú symboliku, a teda by bolo zaujímavé, keby ste im napríklad darovali strieborné náušničky s drahokamom vo farbe ich osobnosti. Červená symbolizuje energiu a sebavedomie, modrá zas pokoj a vyrovnanosť, zelená je farbou odvahy a tvorivosti, žltá symbolizuje veselosť a otvorenosť, čierna je symbolom rebelov a fialová je pre ľudí zdržanlivých a uzavretých. Už len vybrať tú správnu farbu.

Tvar drahokamu

 V prípade, že chcete, aby poznávacie znamenie pre vaše dve lásky bolo viac kreatívne, skúste sa porozhliadnuť po rozličných tvaroch drahokamu. Pri tejto možnosti zrejme zoberte dievčatá spolu s vami, nech si každá vyberie, čo sa jej bude najviac páčiť. Siahnuť môžete napríklad po jemných príveskoch zo striebra, ktorých drahokam je v tvare srdiečka, štvorlístku, kvietku či zvieratiek. Skvelým riešením môžu byť aj náhrdelníky s písmenkom podľa začiatočného písmena mena vašich dcéreniek. Takto bude každý hneď pamätať, ktorá je ktorá a už nebudú nastávať žiadne ošemetné situácie.

Fotografie: © N.G.L. s.r.o.

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 4]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *