Čo ste nevedeli o čakaní dvojčiat

Keď čakáte dvojčatá, ale neviete, čo presne očakávať, nezúfajte, ne ste samé. Mnoho žien, ktoré čakajú dvojčatá alebo viacerčatá, nevedia, čo očakávať, ale to neznamená, že sa to nedá naučiť. Tu je pár formácií, aby ste lepšie pochopila, čo sa deje s vaším telom, keď očakávate viac ako jedno bábätko.

Pravdepodobne otehotniete s dvojčatami prirodzene, keď ste vo veku 30 a 40 rokov.

Všetci počujeme, že čím je žena staršia, tým je ťažšie počať, ale postupujúci vek v skutočnosti môže zvýšiť pravdepodobnosť dvojitého (niekedy aj trojitého) tehotenstva. V tomto veku už ovulačné cykly nie sú pravidelné a tak môžete ovulovať dve folikuly naraz.

Tehotné ženy čakajúce dva alebo viac bábätiek, trávia viac času u pôrodníka

Čím je v maternici viac bábätiek, vyžaduje to viac monitorovania. Robí sa častejšie ultrazvuk a ďalšie testy. Takže áno, budete tráviť viac času u lekára ako mamičky, ktoré očakávajú iba jedno bábätko.

Ranná nevoľnosť môže byť horšia pri dvojičkách a viacerčatách

Jednou z vecí, ktorá spôsobuje rannú nevoľnosť v tehotenstve je vysoká hladina ľudského chronického donadotropínu a pri viacnásobnom tehotenstve je táto hladina vyššia, takže ženy čakajúce dvojčatá alebo viac bábätiek, majú vyšší výskyt nevoľnosti a zvracania v prvom trimestri. Táto nevoľnosť sa postupne zníži aj pri viacnásobnom tehotenstve.

Nepocítite skôr, že deti kopú nožičkami ako pri normálnom tehotenstve

Všeobecne platí, že keď ste tehotná s dvojičkami alebo viacerčatami, fetálne pohyby sa stávajú výraznejšími v 18. – 20.týždni tehotenstva, to isté platí aj pre jednorázové tehotenstvo.

Tehotné matky s dvojčatami a viacerčatami môžu pribrať viac ako matky nesúce jedno dieťa

Existuje presne vypočítaná hmotnosť, ktorú lekári odporúčajú pribrať v tehotenstve a to platí aj pre viacnásobné tehotenstvo.

Riziko vzniku cukrovky je vyššie

Je to pravda, lebo cukrovka obyčajne vzniká pri očakávaní väčších detí.

Pôrod môže prísť skôr s dvojčatami a viacerčatami

Väčšina mamičiek, ktoré očakáva dvojčatá alebo viacerčatá, obyčajné rodí v 36. až 37. týždňoch, na rozdiel od 40. týždňa pri normálnom tehotenstve. Všeobecne platí, že ak sa dvojčatá a viacerčatá narodia po 34. týždni, nie je to veľký problém.

Cisárske rezy sú častejšie pri tehotenstve s dvojčatami

Čím viac detí očakávate, tým je pravdepodobnejšie, že budete rodiť cisárskym rezom.

Autor: Valéria Osztatná Loomis, fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 5 Priemer: 3.2]
Užitočné značky:, , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *