Prekvapivé veci, ktoré sa naučíte pri dvojčatách

Každé dieťa dokáže prekvapiť svojich rodičov. Nie je to inak ani pri dvojčatách, ale tam je prekvapenie dvojnásobné. Keď si myslíte, že sa vaše dvojčatá budú správať rovnako, ste na veľkom omyle. Prečítajte si, čo sa ostatní rodičia naučili pri svojich dvojčatách!

Vaše deti musia zdieľať veci medzi sebou

To samozrejme neznamená, že vaše dvojičky budú chcieť zdieľať spoločné veci. Ale či chcú, alebo nie, musia. Vaša domácnosť môže rýchlo prejsť do hororovej scény, ak budete mať príliš veľa hračiek, z každého po dve. Vaše deti  porozumejú konceptu zdieľania, ak budú musieť zdieľať medzi sebou svoje veci. To je krása priamej konkurencie a má v deťoch rozvíjať sociálne zručnosti v rovnakom veku. Deti sa taktiež dozvedia, že sa svet neotáča iba okolo nich.

Nemôžete byť helikoptérou vašich detí

Videli ste rodiča v parku, ktorý chodí za každým krokom svojich detí, čakajúc na niečo, čo by sa mohlo stať? Zatiaľ čo bezpečnosť bude vždy vašou prioritou číslo jedna, nebudete fyzicky schopní chodiť za oboma deťmi naraz počas ich vývojovej cesty. To môže znamenať viac úrazov a modrín, ale výsledkom je, že vaše dvojčatá budú mať dostatok priestoru na preskúmanie a otestovanie obmedzení na vlastnú päsť.

Odpovede na otázky cudzích ľudí

Rodičia dvojičiek podliehajú rutinným útokom na súkromie. Všetci od pokladne v obchode s potravinami až po dámu v rade v cukrárni sa vás budú pýtať na vaše deti, či sú rovnaké, ako ich dokážete rozlíšiť, aký pôrod ste mala, aké to bolo byť tehotné s dvojčatami, či ste kojila a taktiež môžu zachádzať do extrémov, keď sa spýtajú na stav vášho manželstva po narodení detí.

Naučíte sa ľahko rozoznať rozdiel medzi dobre zamýšľanými a sarkastickými otázkami a môžete rovnako odpovedať, alebo sa vyhnúť odpovediam v závislosti od vašej nálady.

Máte veľmi málo času pre seba

S dvomi malými, ktorí neustále vyžadujú vašu pozornosť, prejde mnoho dní, kým budeme mať konečne chvíľku pre seba.  Keď máte málo voľných chvíľ, naučíte sa ich maximalizovať tým, že počas „voľných hodín“ robiť to, čo máte radi. Objavte umenie  plánovania svojho voľného času a nestrácajte ani jednu sekundu. Práčovňa môže počkať!

Ste rodičmi prvýkrát, ale aj druhýkrát

Ak sú dvojčatá vaše prvé deti, máte výhodu v tom, že ste prvýkrát a druhýkrát rodičia naraz.  Rodičia viac ako jedného dieťaťa často obdivujú, aké odlišnosti majú ich deti v určitom čase vo svojom vývoji. Ako rodič dvojčiat, si pravdepodobne čoskoro uvedomíte, že vaše deti sú úplne odlišní ľudia, s často protichodnými túžbami a reakciami.

Naučíte sa povedať „nie“

Ak ste typ človeka, ktorý  má problémy s odvrátením spoločenských záväzkov, dvojčatá vám vyliečia túto neschopnosť povedať „nie.“ Rodičia dvojčiat sa naučia vybrať, ktorých udalostí sa môžu zúčastniť. Pretože jednoducho sa nemôžu zúčastniť všetkých udalostí.

Vaša tolerancia bude vysoká

Plač, plné plienky, vírusy – dostanete dvojnásobnú dávku všetkých týchto javov. V určitom okamihu budete mať chuť sa vzdať, nechať ich plakať a skryť sa niekam, kde vás nikto nevidí a nepotrebuje. Tieto emócie sú v poriadku. Aj vy ste len žena. Nie motor.

Autor: Valéria Osztatná Loomis, fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 3 Priemer: 4]
Užitočné značky:, , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *