Zopár tipov pri viactorčatách

Je veľmi ťažké naučiť dieťa rutine. O to ťažšie je naučiť viactorčatá rutine. Dnes vám prinášame pár tipov, ako to ľahšie zvládnuť.

Tímová práca

Naučte deti, aby dávali pozor jeden na druhého. Ak dáte jednému kúsok cukríka, dajte mu ďalšie, aby ich mohol dať svojim bratom a sestrám. Nakoniec sa to naučia, a keď náhodou na to zabudnite, už  vás samé na to upozornia.

Unikátny rozhovor

Vždy hovorte k deťom ako k jednotlivcom, nie ako k viactorčatách.

Inteligentné balenie

Keď cestujete, zabaľte veci do igelitových tašiek, takže kedykoľvek potrebujete oblečenie, jednoducho chytíte tašku namiesto toho, aby ste musela loviť v kufri.

Nočné pohyby

Akonáhle vaše deti začnú spať celú noc, ak jeden z nich zaplače a vy ste si istí, že je všetko v poriadku, nechajte ho sa troška vyplakať. Dieťa čoskoro zistí, že nedostane hneď pozornosť, ale vie, že je o neho dobre postarané.

Je to vaša oslava

Keď majú vaše deti narodeniny, upečte tri rôzne koláče a zaspievajte „Happy birthday!“ každému jednému z nich. Deti sa podelia o koláče ako o všetko ostatné, takže si zaslúžia mať svojich 30 sekúnd centra pozornosti.

Píšte si poznámky

Napíšte si všetko, napr. ktorému dieťaťu ste naposledy vymenila plienku, ktoré zaspalo ako prvé, ktoré dostalo naposledy jesť a podobne. Mnohokrát sa stane, že večer rodičia nakŕmia rovnaké dieťa,  ktoré nakŕmili už pred pol hodinou.

Obdobie oddychu

Ubezpečte sa, že deti budú mať každý deň aspoň jeden výdatný spánok bez ohľadu na to, čo sa deje. Spánok a odpočinok je veľmi dôležitý pre deti ako aj pre vás, keď si aj vy môžete oddýchnuť, alebo urobiť potrebné veci.

Večera

Aj keď výlučne dojčíte, používajte fľaše, aby  vám váš partner mohol pomôcť. Len preto, že ste pripravila jedlo, neznamená to, že ho musíte aj nastoľovať.

Stravovanie

Aby ste mohli nakŕmiť aspoň dve deti naraz, posaďte sa do pohodlnej stoličky v tureckom sede, aby ste vytvorili pozíciu V. Položte obidve deti na kolená. Takto môžete nakŕmiť dve deti naraz a ušetriť tak čas.

Ponožky

Nakupujte rovnaké ponožky. Ušetríte si čas na triedení.

Šetriče peňazí

Nepotrebujete zo všetkého viac druhov. Stačí vám jedna hojdačka, v ktorej budete svoje deti otáčať.

Autor: Valéria Osztatná Loomis, fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *