Ako ich ešte zabaviť?

Pri dvojčatách je každá mama v jednom kole. Aby sme deti na chvíľu zabavili a stihli porobiť všetky povinnosti, často siahame po výdobytkoch modernej techniky. Dnes sa preto spolu pozrieme, kedy je pre naše deti prospešné zabaviť sa na počítači, tablete alebo pri televízore.

Rozprávky – odkedy a ako dlho

Pre bábätká do 6 mesiacov nie je sledovanie televízora vôbec vhodné. Krátke rozprávky môžete pustiť až deťom približne od jedného roka. V tomto veku je však veľmi dôležité s deťmi o sledovanom programe rozprávať. Vyberajte program s jednoduchým dejom, ktorý podporí rozvoj ich slovnej zásoby. Odborníci ďalej odporúčajú obmedzovať sledovanie televízora na jednu hodinu denne až do veku šiestich rokov. Pri malých deťoch je potrebné dbať najmä na dostatok pohybu a aktivít podporujúcich zmyslové vnímanie, rozvoj reči, hrubej a jemnej motoriky.

Nedá sa zapnúť alebo nejde zvuk

Pomerne bežné poruchy TV sú prehrievanie, nefungujúci zvuk, blikajúca obrazovka, zmena farieb a jasu. Opravy TV  sa postarajú o váš televízor akéhokoľvek typu. Oprava TV môže byť nákladná. Aby ste zistili, či sa vám oplatí starý televízor opravovať a koľko to bude stáť oprava TV, budete sa musieť obrátiť na servis televízorov.  V oprave televízorov zistia o aký problém sa jedná a odhadnú cenu. Na jej základe sa rozhodnete, či investujete do starého alebo si radšej zakúpite nový prijímač.

Hra na počítači či tablete

Počítač a tablet je vhodný až pre deti od troch rokov. Vtedy sú už schopné zahrať sa na ňom jednoduchšie hry. Vyberte hry, ktoré podporujú slovnú zásobu, pamäť či fantáziu. Prospešné môžu byť aj aplikácie umožňujúce kreslenie. Tablet tak môže nahradiť papier a ceruzku nie len keď sedíte v čakárni u doktora. Počítač ani tablet by však deti predškolského nemali používať viac než hodinu denne. Dôležitá je tiež rodičovská kontrola. Najmä u starších detí, ktoré už počítače a mobilné zariadenia využívajú aj na surfovanie po internete.

Čo robiť, keď sa pokazia

Ak sa váš tablet pokazí, budete ho musieť zaniesť do opravy tabletov. Tablet sa pri deťoch najčastejšie pokazí v dôsledku pádu. Niektoré servisy tabletov vám prasknutý displej alebo plast tabletu opravia na počkanie.

Pokazený notebook Pri notebookoch dochádza najčastejšie k problémom s napájaním alebo DVD mechanikou či vetraním. V takom prípade navštívte servis notebookov Bratislava si môžete tiež nechať preinštalovať operačný systém alebo odstrániť nepoužívané programy pre zrýchlenie notebooku.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *