Detská izba pre dvojčatá. Takýto nábytok je vhodný aj pre malú spoločnú izbu

Dvojčatá znamenajú v očiach množstva ľudí dvojnásobné šťastie. Keďže vám pri dvojčatách a viactorčatách ani zďaleka nehrozí, že dieťa zdedí kopu vecičiek po staršom súrodencovi, vyberie si to daň aj v podobe zvýšených nárokov na úložné priestory. Pripravili sme pre vás preto článok s tipmi na zariadenie spoločnej detskej izby. Nasledujúce tipy však využijete, aj keď doma nemáte práve dvojičky.

Priestorovo úsporné riešenia detskej izby

Počuli ste už o tom, že dobrý dizajn má byť v prvom rade funkčný? Naozaj je to tak. Dizajn detskej izby totiž nie je len o pekných farbách a netradičných tvaroch, ale aj efektívnom usporiadaní nábytku a úložných priestorov. Detská izba by totiž mala poskytovať dostatok priestoru na hranie, učenie aj oddych. O tento priestor by vaše deti kvôli množstvu nábytku nemali prísť. Aj malá detská izba a spoločná detská izba sa však dá zariadiť prakticky, priestorovo úsporne, a najmä pekne. Tou najlepšou správou na tom je, že detský nábytok na zariadenie izbičky bez problémov kúpite aj na Slovensku. Často u nás nájdete aj zaujímavý nábytok, s ktorým je možné vyčarovať oveľa krajšie detské izby, než tie, ktoré ponúkajú veľké nadnárodné značky či páčivé obrázky na Instagrame a Pintereste. Potvrdzuje to aj jeden z najobľúbenejších slovenských internetových predajcov detského nábytku www.detskapostel.com. Mnohé nábytkové trendy sú tu podľa neho už dlhé roky, avšak zariaďujúcim rodičom nie vždy zídu na rozum. Tušíte, ktoré z nich určite odporúča alebo by sa zišla rada aj vám? Čítajte ďalej.

Poschodové postele

Prvou voľbou pri snahe ušetriť miesto v spoločnej detskej izbe sú práve poschodové postele. Keďže poschodová posteľ je konštrukčne orientovaná na výšku, nezaberá veľkú časť podlahovej plochy, a tak je priestorovo úsporná.

Ak si máte vybrať medzi verziou s úložným priestorom pod posteľou a lacnejšou verziou bez neho, radí e-shop uprednostniť radšej detské postele s úložným priestorom. Hoci sú z pohľadu jednorazového nákupu vyššou investíciou, “šuflík” pod posteľou je v prípade malej domácnosti a spoločnej detskej izby neoceniteľným a takmer neviditeľný úložný priestor navyše. O niečo vyššiu cenu postele vám tak rýchlo vykompenzuje dobrou službou. Moderné poschodovky sú dnes predávané v rôznych elegantných aj veselých farebných odtieňoch. Dostupné sú dokonca nie len ako dvojposchodové postele, ale aj ako poschodové postele pre troch. Po technickej stránke ide v takom prípade väčšinou o dvojpochodové postele s prístelkou. Každá správna poschodová posteľ by však mala spĺňať tie najvyššie nároky na kvalitu materiálu a vyhotovenia. Preto nikdy nie je na škodu vyberať poschodové postele z masívu, ktoré sú považované za tie najkvalitnejšie. Kúpu poschodovej postele neoľutujete ani vtedy, ak vám vznikne v domácnosti miestnosť pre ďalšiu detskú izbu, alebo vaše deti spanie na poschodovej posteli jednoducho omrzí. Napríklad väčšinu poschodových postelí z jeho ponuky bez problémov kedykoľvek rozdelíte na dve pekné a samostatné detské postele z masívu. Funguje to však aj opačne, ak sú vaše deti zatiaľ ešte príliš malé, aby ste ich bezpečne nechali spávať na poschodovke, môžete začať práve jej rozloženou podobou.

Poschodová posteľ pre jedného? Aj to existuje. A rovnako šetrí priestor v spoločnej izbe

Je tu však aj ďalšie riešenie. Ide o možnosť, ktorá predstavuje kompromis medzi poschodovou posteľou a klasickou detskou posteľou. Predajca ju odporúča najmä, ak sa obávate, že medzi deťmi budú vznikať nezhody, ktoré z nich bude spať na obľúbenejšom hornom lôžku. Ako alternatívu je preto možné deťom zaobstarať vyvýšené detské postele. Predstaviť si ich môžete ako jednolôžkové poschodové postele, kde sa spacia časť nachádza iba v hornej časti a namiesto spodného lôžka je prázdny priestor. Ten je možné využiť pre umiestnenie ďalšej postele. Takisto tam môžete umiestniť hrací kútik či miesto s písacím stolom na učenie a písanie domácich úloh. Inšpiráciou na prvý spomenutý nápad vám môže byť napríklad fotografia od jednej zo zákazníčiek e-shopu www.detskapostel.com, ktorá skombinovala dve detské postele. Ušetrila tak miesto v detskej izbe a zároveň vytvorila kreatívny priestor pre deti. Čo naň hovoríte? 🙂

Fotografie: pexels a facebooková stránka detskapostel.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *