Ako nakúpiť všetko potrebné a nezbankrotovať

Každý rodič musí pri výchove dvojčiat či trojčiat všetky výdavky na oblečenie a iné potreby neustále násobiť. A to sme sa ešte nedostali k poplatkom za krúžky, školské výlety alebo letné tábory. Ak nemáte možnosť priniesť do rodinného rozpočtu aj tretí plat, budete potrebovať niekde ušetriť. Ako na to, sa dočítate v našom článku.

Ako sa dá ušetriť na nákupoch

Šetriť na oblečení a iných potrebných drobnostiach sa dá niekoľkými spôsobmi. Prvým je nákup vo výpredajoch. Vďaka sezónnym alebo iným zľavám môžete ušetriť nemalú čiastku za celkom nový tovar. Ušetríte aj vhodným výberom darčekov. K narodeninám, meninám či pod stromček nemusia deti dostávať len hračky. Poproste starých rodičov, aby im kúpili niečo užitočné. Pre bábätká to môžu byť pokojne aj plienky. Väčšie deti ocenia detské mydlo či kefku a zubnú pastu. Malé parádnice nové oblečenie. A chlapcov poteší napríklad tričko s rozprávkovým motívom. K takémuto darčeku potom pridáte menej nákladnú hračku, chutnú tortu a narodeninová oslava sa môže začať.

Často využívaným spôsobom šetrenia je nákup cez detský bazár. Nájdete tu detské odevy, obuv, autosedačky a dokonca aj detský nábytok. Pre väčšie deti vyberiete z inzerátov s ponukou školských potrieb. Ak chcete ušetriť pri nákupe hračiek, detský bazár ponúka aj túto možnosť. Vyberať môžete z inzerátov na hračky pre dievčatá či chlapcov, spoločenské hry, cd, dvd a knihy. A nájdete tu tiež hračky pre najmenších.

Oblečenie pre deti

Samostatnou položkou vo výdavkoch na deti sú náklady na oblečenie. Oblečenie pre deti si môžete vybrať z množstva inzerovaných ponúk v bazári. Nakúpite tu detské body, dupačky, nohavice, mikiny, bundy alebo tepláky. Tovar si pred kúpou dobre prezrite na fotografiách. Ak ste zvedavý na detaily ponuky, pokojne kontaktujte predávajúceho a opýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma.

Pri výbere uprednostňujte ponuku málo noseného tovaru. Znakmi nekvalitného tovaru môžu byť slabšie viditeľné znečistenia alebo málo zaostrená fotografia.

Kočíky pre dvojičky

Veľkú položku z výbavy pre dvojčatá a viac detí tvoria detské kočíky. Ak sa rozhodnete pre nákup z druhej ruky, pri výbere zvažujte niekoľko informácií:

  • Ako dlho bol detský kočík používaný.
  • Aká bola jeho pôvodná cena.
  • Či je ešte v záruke.
  • Aká je miera jeho opotrebenia. V akom stave je vanička, pruženie či iné časti kočíka.
  • Aké sú jeho rozmery – či sa s ním bez problémov dostanete napríklad do výťahu.
  • Výhodou je, ak predávajúci býva vo vašom okolí a budete si môcť kočík pred kúpou aj vyskúšať.
Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *