Na čo dať pozor pri výbere dvojičkovských a súrodeneckých kočíkov

Obávate sa, že starostlivosť o dve deti bude náročnejšia a že to sama nezvládnete? Výrobcovia detských produktov mysleli aj na vás a vytvorili pre vaše dvojičky elegantné a praktické súrodenecké kočíky. Pre ktorý sa ale rozhodnúť?

Kočíky pre dvojičky aj súrodencov

Pri nákupe výbavičky pre dvojčatá treba uvažovať maximálne prakticky, aby ste sa dokázali o obe detičky postarať naraz. Nech nemusí ani jedno pridlho čakať, napr. na svoj pokrm alebo na prechádzku s kočíkom. Nemusíte kupovať dva kočíky a chodiť na vzduch iba vo dvojici. Je to cenovo nevýhodné a navyše vám dva kočíky zaberú dvojnásobok miesta a vás ukrátia o pobyt na čerstvom vzduchu vždy, keď budete na deti sama. Oveľa praktickejšie sa ukazujú kočíky vyvinuté špeciálne pre súrodencov (dvojčatá alebo mladšie a staršie dieťatko). Medzi súrodeneckými kočíkmi nájdete dvojkombinácie (vanička + športový kočík), ale i priamo športové kočíky, prípadne univerzálne sedačky, ktoré sa raz správajú ako hlboká vanička a inokedy ako sedadlo športového kočíka.

Konštrukcia súrodeneckých kočíkov

Pýtate sa, ktorý kočík pre dvojičky bude ten najlepší? Všetko závisí od toho, v akých podmienkach bývate. Pokiaľ žijete v priestrannom rodinnom dome, pokojne si zvoľte kočík, v ktorom budú detičky sedieť vedľa seba a môžu sa trebárs držať za ruku. No ak žijete v paneláku, široký súrodenecký kočík by mohol byť problém. Napríklad už pri jeho skladovaní, prechádzaní úzkymi otvormi dverí alebo cestou po schodoch. Kolesá kočíka by vám nemuseli zapasovať do koľajníc na schodoch (pre kočíky, bicykle), a tak by ste kočík museli posúvať po schodoch na zadných kolesách či ho prenášať. Vtedy padne vhod maximálne ľahká konštrukcia dvojičkovského kočíka. Dve deti, ťažký kočík a k tomu nákup v košíku… To dá zabrať. Na druhej strane kočíky, ktoré majú sedadlá uložené jedno za druhým, sú pre život v paneláku ideálne a ľahko s nimi prejdete aj v obchodoch pomedzi regály.

Ktorý dvojičkovský kočík bude ten pravý pre vaše deti

Kočíky pre dvojičky prinášajú obrovskú variabilitu. Kým jedno dieťatko spinká so sklopenou opierkou, druhé môže sedieť a pozorovať okolie. Takisto si viete sedadlá ľubovoľne otáčať v smere či protismere jazdy. Ak nebudete v kočíku voziť dvojčatá, ale súrodencov, dokonca máte možnosť umiestniť na konštrukciu kočíka naraz vaničku aj športovú časť. Vo vaničke si pospí bábätko a v športovej časti sa zabaví ročný či dvojročný súrodenec. Tu už bude ale nutné rozhodnúť, kto bude sedieť vpredu a kto vzadu, pretože každý časom bude chcieť mať neobmedzený výhľad. Súrodenecké kočíky majú dobre ovládateľné kolesá (3, 4, 6 kusov) a bez problémov zdolajú každý terén. Samozrejme, že doplnky ako sieťka proti hmyzu, slnečná clona či pršiplášť sa ku kočíkom pre dvojičky dajú dokúpiť tiež. Mamičky ani deti v dnešnej dobe nie sú nijako obmedzované.

Fotografie: kociky.sk

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *