S čím všetkým by ste mali počítať pokiaľ čakáte dvojičky?

Dvojičky sa často označujú za dvojitú radosť a naozaj aj množstvo radosti so sebou prinášajú. Avšak zaručene s nimi prichádza aj množstvo starostí a zodpovednosti. Čo všetko môže mamička očakávať si sami ani nevieme predstaviť. Dôležité je však byť pripravený a venovať celú svoju lásku týmto malým klbkám lásky, ktoré vám to potom s ochotou vrátia nádherným úsmevom.

Výbava

            Asi vás neprekvapí, že pri dvojičkách musíte celú výbavu trošku pozmeniť. Detské kočíky pre dvojičky budú vašim najlepším pomocníkom. Pri ich výbere odporúčame siahať po tých, kde sú sedadlá umiestnené vedľa seba. Avšak dbajte aj na praktické hľadisko a pomerajte si všetky dvere, ktorými budete bežne prechádzať.

Vo výbave nie je vždy pravidlom, že všetko potrebujete dvakrát. Neplatí to napríklad pri potrebách na kúpanie, keďže kúpať dve detičky naraz nie je vždy 100% bezpečné.

            Výbava do pôrodnice je väčšinou diskutovaná priamo s nemocnicou, ktorá vám dá inštrukcie ohľadom konkrétnych predmetov, ktoré potrebujete. Veľmi dôležitou vecou, na ktorú netreba zabúdať je, že potrebujete dve autosedačky. Zatiaľ sa nevyvinul žiadny prototyp „dvojsedačky“ pre dvojičky a tak musíte dopravu riešiť výlučne týmto spôsobom.

            Čo sa týka oblečenia, dvíhame varovný prst, pretože to určite nie je v tomto smere o kvantite ale o kvalite. Detičky v prvých týždňoch rastú expresnou rýchlosťou a tak sa naozaj neoplatí investovať do šialeného množstva drobných vecičiek. Nakúpte radšej pár praktických z prírodných materiálov, ktoré budú pre vaše bábätká nesmierne pohodlné.

Kde môžete ušetriť?

         Dieťatko je finančne náročná záležitosť a dve sú dvojnásobkom radostí aj starostí. Ušetriť však môžete veľmi jednoducho. Základom je už spomínaná fráza, že nepotrebujete všetko dvojmo. Snažte sa zamerať na veci, ktoré vám stačia len v jednom kuse. Okrem už spomínaných kúpacích pomôcok je to napríklad aj postieľka. Dvojičky až do 3 mesiacov môžu bez problémov spinkať spolu.

            Pokiaľ uvažujete o prebaľovacompultíku, tiež nie je potrebné ho zadovážiť v dvoch kusoch, keďže nemôžete prebaľovať dve deti súčasne. Veľmi výrazne sa dá ušetriť pri uvedomelom nakupovaní oblečenia a hračiek v menších množstvách, prípadne pokiaľ veci podedíte po inom bábätku.

Fotografia: pexels.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *