Podľa čoho vybrať catering na vašu oslavu

Organizujete rodinnú oslavu, svadbu, krst či oslavujete výročie a rozhodli ste sa pre občerstvenie cez catering? Alebo vám v práci pripadla úloha organizátora výročného firemného večierka? Poradíme vám, ako vybrať dodávateľa, ktorý naplní všetky vaše predstavy o pohostení pre všetkých prítomných.

Dajte na prvý dojem

Ani vy nemáte radi, keď sa v obchode spýtate na tovar a predavač sa tvári, ako keby ste ho otravovali? V takej predajni nie je veľmi príjemné nakupovať. Prvý dojem je veľmi dôležitý aj pri výbere cateringových služieb. Na spoločnosti, ktorú oslovíte, si všímajte ochotu zodpovedať na vaše otázky a vyhovieť vašim požiadavkám. Atmosféra rozhovoru vám napovie veľa o tom, čo môžete očakávať na samotnej oslave. Prejavený záujem a ústretovosť sú znamením, že sa jedná o serióznu firmu zameranú na potreby klienta.

Pýtajte sa známych

Aj keď je catering nákladnejší ako svojpomocné varenie, v dnešnej uponáhľanej dobe je častou voľbou nielen na svadby, ale i menšie oslavy. Mnoho vašich známych má preto iste s cateringom skúsenosti a odporučia vám vhodného dodávateľa. Prezrieť si môžete tiež recenzie na internete.

Množstvo pozvaných

Catering objednávajte u dodávateľa, ktorý má skúsenosti s obsluhou podujatí s primeraným počtom pozvaných. Niektoré spoločnosti sa sústreďujú len na menšie akcie, iné zvládnu aj veľké svadby s viac ako 200 hosťami. Rozdiely môžu byť tiež v zameraní. Catering, ktorý sa sústreďuje hlavne na rodinné oslavy, nemusí mať dostatok skúseností s organizáciou spoločenskej akcie.

Menu a ochutnávka

Aké sú vaše požiadavky na menu? Malo by byť zamerané na tradičné slovenské jedlá alebo by ste radšej mali na stoloch niečo exotické? Budete si chcieť objednať tiež predjedlo, slané chuťovky, tortu a dezerty? To všetko by mali byť kritériá vášho výberu. Cateringové služby v Bratislave pre vás zabezpečia tiež pohostenie pre ľudí, ktorí nejedia mäso, majú alergie alebo intolerancie na niektoré bežné potraviny. O kvalite služieb hovorí aj možnosť ochutnávky. Na nej sa budete môcť vopred osobne presvedčiť o tom, čo v deň konania oslavy bude servírované.

Vyškolený personál

Aby ste boli spokojní, catering by mal zamestnávať vyškolený personál. To sa týka všetkých zamestnancov. Aby vaša oslava prebehla hladko, je potrebné zabezpečiť ich dokonalú súhru. Okrem šéfkuchára a kuchárov je dôležitá aj obsluha a koordinátor všetkých zložiek. Pri výbere sa môžete informovať tiež o predchádzajúcich skúsenostiach.

Nebude lepšia reštaurácia?

Vaša oslava alebo iné podujatie sa, samozrejme, môže konať aj v reštaurácii. V tom prípade budete viac limitovaní pri výbere miesta konania a dátumu. Ak sa rozhodnete pre cateringové služby v Bratislave prinesie vám to väčšiu flexibilitu. Stanoviť si môžete tiež vlastné menu bez ohľadu na jedálny lístok reštaurácie. Catering vám ho pomôže zostaviť podľa vášho rozpočtu. Všetko vám prepraví na miesto konania akcie, požičať si môžete tiež inventár.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *