Detský kočík pre dvojčatá. Ako ho vybrať?

Detský kočík pre dvojčatá

Starať sa o dvojčatá je dvojnásobná radosť. Dvojnásobná starosť to však môže byť pri zháňaní detského vybavenia. Neplatí to však pri výbere detských kočíkov, ktorý dnes už nie je taký zložitý ako v minulosti. Na výber máme z dvoch typov kočíkov pre dvojčatá a to podľa toho, či detičky sedia vedľa seba, alebo za sebou.

Pri výbere toho správneho kočíka zohrávajú dôležitú úlohu jeho rozmery. Kočík pre dvojčatá s usporiadaním „vedľa seba“ môže byť široký až 80 cm, zatiaľ čo dvere miestností bytu, či domu môžu byť užšie. Pri umiestnení vaničiek „za sebou“ sa kočík nemusí vojsť do výťahu a manipulácia s nimi môže byť obtiažnejšia a určite pri ňom oceníte možnosť skrátiť jeho dĺžku sklopením rukoväte. Pred kúpou kočíka sa odporúča odmerať vstupných a prechodových dverí, aby sme predišli neskorším nepríjemným prekvapeniam.

Konštrukcia kočíka by sa mala odvíjať od jeho využitia. Najmä v meste záleží na jeho vonkajších rozmeroch a hmotnosti. V teréne je zase potrebné klásť dôraz na stabilitu, odolnosť a výhodou je aj odpruženie. Majme na pamäti, že odľahčená konštrukcia kočíka uľahčuje manipuláciu najmä pri skladaní do auta a podobne. Pri kúpe netreba zabúdať ani na následnú údržbu. Materiál by mal byť umývateľný, povlaky zase odnímateľné, s možnosťou prania.

Cena mnohokrát pri nákupe kočíka hlavným kritériom. Býva v nej zahrnutý samotný kočík, ale aj dostupné príslušenstvo, ktorá tak nie je nutné dokúpiť samostatne. Jedným z riešení, ako ušetriť a nakúpiť výhodne, je kúpa z druhej ruky. Mnohí rodičia predávajú kočíky vo veľmi dobrom stave na rôznych internetových detských burzách.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 4]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *