Plačú dvojčatá súčasne?

Odpoveďou je: obyčajne áno. Ale dajú sa naučiť, aby ignorovali výkriky druhého. Ak máte problémy s tým, že sa vaše dvojčatá navzájom prebúdzajú alebo rušia svojimi výkrikmi, možno budete chcieť zvážiť ich oddelenie najmä, ak sa ich snažíte uspať a jeden z nich plače a tak udržiava druhého od  spánku.

Jedna vec, ktorú možno budete chcieť vyskúšať, je umiestniť ich do rôznych miestností, kým ich budete uspávať a potom ich môžete preniesť do postieľky.

Dbajte na denný režim svojich dvojčiat. Zvyčajne budú prechádzať cyklom, v ktorom budú kŕmené, a potom budú mať nejaký čas na rôzne aktivity, potom pôjdu spať alebo si odpočinú. Keď sa zobudia, všetko to začne odznova. Dávajte pozor na to, kde sa nachádzajú v dennom rozvrhu, takže ak jeden z nich plače a druhý kričí, môže byť čas, aby ste urobili kroky, ktoré im pomôžu s niečím, čo potrebujú, či už je to kŕmenie, alebo čokoľvek.

Ďalšia vec, ktorú je potrebné mať na pamäti je, že sa nemusíte  hneď ponáhľať, keď jeden z vašich dvojčiat zaplače, a vy sa bojíte, že druhé dvojča sa okamžite zobudí a začne plakať. Počkajte chvíľu. Pozrite sa, čo sa stane. Ak vaše dvojča potrebuje pozornosť, môžete ísť dovnútra, upokojiť ho a tak mu pomôcť zaspať. Niekedy sa dieťa upokojí samé od seba, ak je naučené, že k nemu hneď niekto nepribehne.

Ako sa budú vaše dvojčatá správať?

Ak ešte čakáte, kým dorazia na svet vaše vytúžené deti, keď sú ešte v bezpečí vašej maternice, pravdepodobne nebudete úplne chápať veľkosť výkrikov obidvoch dvojčiat, ktoré plačú naraz, až kým prídu na svet, a zažijete to z prvej ruky. Bude to naozaj nahlas a budete si myslieť, že neexistuje žiadny spôsob, že by jedno plačúce dieťa nemalo vplyv na druhé. Budete musieť pozorovať svoje novorodeniatka a zistiť, čo sa vlastne s nimi deje.

Ak jedno z vašich detí vykrikuje tak hlasno, že sa vám zdá, že je už na vrchole svojich pľúc, môžete na svoje prekvapenie zistiť, že jeho brat alebo sestra tam pokojne leží. V iných prípadoch sa môže nahlas rozplakať aj druhé dieťa.

Ako rodič musíte byť pozorný a veľmi vnímavý na to, čo sa deje s vašimi dvojčatami, a potom tomuto vedomiu môžete prispôsobiť svoje návyky alebo plán, aby ste pomohli uspokojiť ich individuálne potreby.

Autor: Valéria Osztatná Loomis, fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Užitočné značky:, , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *