Niekoľko tipov ako sa vyspať pri dvojčatách

Dvaja spiaci súrodenci - dvojčatá

Po narodení dieťatka sa rodičia dlho nevyspia. Spánku je o to menej, ak sa narodia dvoj, alebo viacerčatá. Malé ratolesti sa budia v akúkoľvek dennú, či nočnú hodinu a na strane rodičov tak vzniká deficit spánku. Existuje však zopár jednoduchých spôsobov, ako sa s tým vysporiadať.

Až do svojho narodenia novorodenci nepoznali rozdiel medzi dňom a nocou. Pomaly ich treba pripravovať na ich striedanie a všetko čo k tomu patrí. Počas dňa sú hore a môžu sa hrať, alebo si občas dopriať aj spánok, no v noci by malo byť aj prostredie iba tlmene osvetlené a tmavé. Počas noci treba detičky utvrdzovať že je čas spánku aj stíšeným hlasom.

Novorodenci sa často vo svojej postieľke budia na reflex trhnutia. Sú zvyknutí na stiesnené podmienky maternice a oveľa lepšie sa im preto spí v zavinovačke, kde dosiahnu hlbší spánok.

Po narodení detičiek majú obaja rodičia plné ruky práce. Častokrát sa stáva, že sú obaja vyčerpaní a trpia deficitom spánku. No pri troche plánovania a skĺbení svojich záujmov do striedavého systému, je možné aby dostali obaja nevyhnutný čas na nevyhnutný spánok a regeneráciu. Jeho podstatou je rozdelenie „služieb“, mamička môže byť hore do jednej hodiny ráno, otecko zase od jednej.  Ďalšou z možností je požiadať o pomoc blízkych a zapojiť do prekonávania ťažkého obdobia svoju rodinu. Stačí aj jeden deň v týždni, či mesiaci, prílev energie po oddychu sa prejaví okamžite. Ak to umožňujú finančné možnosti, môžte si najať profesionálnu pestúnku.

Chybou, ktorú robia často rodičia je, že chcú stráviť produktívne celý deň. Takýto životný štýl ich ale celkom vyčerpá a už čoskoro budú so silami celkom na dne. Choďte si preto ľahnúť, keď uspíte svoje detičky a spite vždy, keď je to možné.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 3 Priemer: 3]
Užitočné značky:, ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *