Detské oblečenie z druhej ruky. Áno, či nie?

Detské oblečenie z bazáru

Oblečenie spravidla nemá u bábätiek dlhú životnosť. Kým dieťatko nedorastie do väčších rozmerov, je potrebné spravidla každé tri mesiace dopĺňať jeho šatník o ďalšie – väčšie kusy. Nákup nového oblečenia je spojený s pomerne veľkými investíciami. Je ale nutné kupovať všetko nové, alebo stačí zájsť na burzu detského oblečenia, či internet a nájsť niečo vhodné?

Životnosť oblečenia sa znižuje v oveľa väčšej miere od doby, kým detičky začnú loziť a chodiť. V tomto období dostáva najviac zabrať, či už pri kŕmení, alebo v dôsledku objavovania a interakcie dieťatka so svojim okolím. Kupovať neustále nové detské oblečenie znamená mávnuť nad tým rukou, alebo žialiť nad mrhaním rodinného rozpočtu.

Všetko nové je čisté, pekne poskladané a neporušené. No až skutočné používanie a prípadné prvé pranie ukáže, či išlo o dobrú investíciu. Pri nákupe používaného oblečenia toto experimentovanie odpadá, oblečenie je preverené realitou. Napriek tomu sa zrejme nákupu zopár nových kúskov oblečenia nevyhneme a to najmä určeného na vychádzky, návštevy, k lekárke a pod.

Ceny oblečenia sa líšia od predajcu k predajcovi, odvíjajú sa aj od spôsobu nákupu. Pri nákupe cez internetové obchody alebo detské burzy, netreba zabúdať na poštovné, ktoré môže celkový nákup predražiť. Oplatí sa preto nakupovať vo väčších množstvách, napr. v balíkoch detského oblečenia, alebo oblečenie pre dvojčatá, od toho istého predajcu, kedy je poštovné znesiteľnejšie ak sa rozpočíta na viac kusov oblečenia, alebo ho predajca pri väčších nákupoch neúčtuje.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 4]
Komentáre
  1. 10 rokov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *